US
0 suggestions are available, use up and down arrow to navigate them
What job do you want?

Think you're the perfect candidate?

Supervizor Materiale Indirecte si Directe

Tenneco București, București (Onsite) Full-Time

Principalele responsabilitati:

  • Participa la implementarea la nivel de unitate a contractelor de achizitii de ︀bunuri si servicii, conform politicii organizatiei.
  • Gestioneaza activitatile si resursele locale aferente activitatii de achizitii si colaboreaza cu reprezentantii functiunii la identificarea si asigurarea de solutii si furnizori pentru materiale indirecte, prin:
  • completarea fiselor de colectare cereri de achizitii pe materiale indirecte si servicii (RFQ)
  • organizarea si conducerea de vizite ale potentialelor furnizori in unitate, impreuna cu partile interesate
  • furnizarea de detalii si orice clarificare/ informatie necesara achizitiei de materiale indirecte si servicii catre echipa centrala sau direct catre furnizor
  • inregistrarea de proiecte specifice, de aprobari si urmarirea rezultatelor obtinute in sistemul operational al companiei (WAVE)
  • validarea negocierilor sau contractelor cu reprezentantii echipei globale si respectiv, implementarea solutiilor la nivel local conform deciziilor primite
  • participarea la sesiunile si intalnirile de lucru ale echipei globale pe proiecte de achizitii si implementarea lor

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare economice si/ sau tehnice
  • Min 3 ani in rol de achizitii indirecte/directe, capital sau servicii (din care min 1.5 ani in companie industriala multinationala)
  • Experienta de lucru cu SAP
  • Competenta de comunicare in limba engleza (nivel avansat)
  • Comunicare eficienta pentru toate ariile operationale
Get job alerts by email. Join Our Talent Network!

Job Snapshot

Employee Type

Full-Time

Location

București, București (Onsite)

Job Type

Other

Experience

Not Specified

Date Posted

10/02/2024